Jdi na obsah Jdi na menu
 


PL: Chelsea a nový stadion?

13. 11. 2008
ObrazekFotbalový klub Chelsea by rád postavil nový stadion zhruba pět kilometrů vzdušnou čarou od současného Stamford Bridge. Chelsea by se tak mohla stěhovala na druhý břeh řeky Temže do čtvrti Nine Elms poblíž bývalé tepelné elektrárny Battersea, která byla uzavřena v roce 1983. Projekt na nový stadion až pro pětasedmdesát tisíc diváků se zatahovací střechou představila společnost HOK Sports, která postavila například nové Wembley a stadion Arsenalu Emirates.

Chelsea hraje na stadionu Stamford Bridge od roku 1905 a stěhování na druhý břeh Temže by nejspíš skalní fanoušci snášeli jen velice těžko. Prezentace projektu však vedení klubu nadchla a to přesto, že se klub nenachází v kdovíjak růžové ekonomické situaci. Stavba nového stadionu by přišla na 500 milionů liber (15,5 miliardy Kč), ale část nové stavby by se dala financovat podobně jako v případě Arsenalu přestavbou Stamford Bridge na luxusní apartmány.

Ovšem zástupci Chelsea jsou zatím opatrní a veřejně o stěhování jinam nemluví. Spíše připouštějí variantu přebudování Stamford Bridge.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář